• Przedmioty i ich poziomy w Diablo III
  Dodano: 18 czerwca 2011
  komentarzy: 64
  Na oficjalnym forum Blizzarda, Community Manager odpowiedzialny za społeczność fanów trzeciej odsłony Diablo podzielił się informacjami, oraz konceptami, które obrazują poszczególne poziomy zbroi. Niektórzy z fanów twierdzą bowiem, że 18 przygotowanych przez deweloperów poziomów przedmiotów, to za mało jak na dzisiejsze standardy.
 • Reset Laddera Diablo II, wprowadzenie do Aren PvP
  Dodano: 22 marca 2011
  komentarzy: 46
  Jak informuje Community Manager Bashiok, już wkrótce, 28 Marca doczekamy się kolejnego resetu laddera w Diablo II. Tradycyjnie, po zrestartowaniu laddera wszystkie postaci przekonwertowane zostaną na nie-ladderowe. Jest to z całą pewnością świetna okazja, by ponownie stanąć do walki w mrocznym sanktuarium. Jak widać, Diablo II wciąż tętni swoim życiem, a firma Blizzard Entertainment nie zapomina o wiernych graczach.
 • Blue posty - długość aktów, modele postaci, BlizzCon
  Dodano: 9 października 2010
  komentarzy: 25
  Bashiok wypowiedział się na oficjalnym forum, na temat aktów w trzeciej odsłonie Diablo. Jak się bowiem okazuje, pomimo podobnej długości obszarów w stosunku do Diablo II, następca wielkiego hitu z 2000 roku będzie według developerów bardziej rozbudowaną produkcją. Jak tego chcą dokonać twórcy Diablo III?
 • Reset laddera Diablo II został zakończony!
  Dodano: 28 września 2010
  komentarzy: 15
  Przez ostatnie dwie godziny, serwery Diablo II były wyłączone w celu zresetowania aktualnego laddera. Od tej chwili wszyscy gracze mogą ponownie rozpocząć zmagania w mrocznym sanktuarium, gdyż cała akcja dobiegła końca, a serwery powróciły do trybu online. Życzymy udanej zabawy i szybkiego wbijania kolejnych poziomów!
 • Twitter - wskrzeszanie postaci, aury
  Dodano: 23 września 2010
  komentarzy: 61
  Przedstawiamy kolejny zbiór pytań i odpowiedzi jakie pojawiły się ostatnimi dniami na Twitterze. Tym razem dowiedzieliśmy się o szczegółach wskrzeszania swojej postaci, gdy ta poległa w ferworze walki. Nie będzie już szeroko znanych z poprzedniej części gry "corpse runów", które nie należały do najbardziej udanych rozwiązań w Diablo II. Teraz to nasi towarzysze będą mogli przywrócić nas do życia, zawsze wtedy, gdy będziemy tego potrzebować.
 • Twitter - zbroje, umiejętności, BlizzCon, Diablo II
  Dodano: 17 września 2010
  komentarzy: 68
  Pora na podsumowanie kilku najważniejszych wpisów jakie pojawiły się w tym tygodniu na Twitterze. Tym razem dowiedzieliśmy się o postępie prac nad zestawami zbroi dla poszczególnych klas postaci, oraz przygotowaniach do zbliżającego się wielkimi krokami BlizzConu 2010. Zbiór kilku wybranych wpisów znajdziecie w rozwinięciu wiadomości.
 • Kompani w Diablo III oraz współpraca z DoT Realm!
  Dodano: 2 lipca 2010
  komentarzy: 22
  Dzisiejszego dnia mamy dla Was informacje, które bardzo rzadko były poruszane na oficjalnym forum Blizzard Entertainment, a stanowią istotny element Diablo II. Fani zastanawiają się, czy w trzeciej odsłonie gry będziemy mieć do czynienia z kompanami, podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej części Diablo?
 • Talizmany w Diablo 3, zobaczymy je ponownie?
  Dodano: 20 kwietnia 2010
  komentarzy: 7
  Czy talizmany powrócą w Diablo 3? Na chwilę obecną z informacji jakie znaleźć możemy na oficjalnym forum „niebieskich” wynika, że team developerski nie ma aktualnie w planach dodania tego elementu do najnowszej odsłony Diablo. Pracownicy Zamieci skupiają się na dużo ważniejszych kwestiach związanych z samą grą. Pytania tego nie pozostawiono jednak bez odpowiedzi.
 • Naprawiono poważny błąd w Diablo II
  Dodano: 27 marca 2010
  komentarzy: 23
  Ci z Was, którzy mieli okazję zagrać w Diablo II po resecie laddera i łatce 1.13 byli zapewne bardzo rozczarowani stanem serwerów gry. Powodem takiej sytuacji był hack, który umożliwiał uniknięcie zapisania stanu postaci i powrócenia do tego sprzed paru minut. Na domiar złego, taki hack powodował też rozłączenie innych graczy na tym samym serwerze. Po fatalnym wręcz początku laddera 1.13, wydaje się, że sytuacja się ustabilizowała. Blizzard wydał w tym celu także oficjalne oświadczenie.
 • Dziś reset laddera w Diablo II [Aktualizacja!]
  Dodano: 23 marca 2010
  komentarzy: 56
  Po prawie roku prac nad patchem, wielki dzień premiery wreszcie nadszedł. Reset laddera stanie się faktem już w przeciągu kilku godzin. Jeżeli moje obliczenia są dokładne, potrwa on od 17.00-23.00 czasu polskiego. Wszystkich, którzy są w stanie grać tak późno zapraszamy serdecznie na battle.net. Mroczna Trójco, drżyj ponownie!
 • Patch 1.13 do Diablo II już za kilka dni!
  Dodano: 16 marca 2010
  komentarzy: 24
  To się musiało kiedyś stać! Po prawie roku od ogłoszenia prac na patchem 1.13 do Diablo II, znamy wreszcie datę tej długo oczekiwanej premiery. Łatka była intensywnie testowana przez Blizzard i samych graczy od końca grudnia ubiegłego roku. Panie i Panowie - niniejszym ogłaszamy, że reset laddera nastąpi 23. marca!
 • Podziemia w Diablo 3 - kolejne zmiany?
  Dodano: 6 marca 2010
  komentarzy: 12
  W trzeciej odsłonie Diablo, podziemia będą bardzo ważnym elementem całej rozgrywki. Zaprezentowane podczas ubiegłorocznego BlizzConu stanowiły ciekawą odskocznię od terenów otwartych. Pierwsza część serii skupiała się jedynie w zamkniętych obszarach, które były bardzo klimatyczne i mroczne, a w połączeniu z niesamowitą oprawą muzyczną sprawiły że miliony graczy z całego świata wielbi po dziś dzień ten epicki tytuł.
 • Patch 1.13 znów w fazie testów!
  Dodano: 24 lutego 2010
  komentarzy: 14
  Łatka, która niedawno z powodu wielu niedopracowań wróciła do fazy programowania, z powrotem zagościła na serwerze PTR. Obecnie posiada numer 1.13b. Pierwsze wzmianki o niej pojawiały się już rok temu, a ta nadal nie jest gotowa. Na chwilę obecną nie wydaje się być taką rewolucją, jaką była poprawka oznaczona numerem 1.10, lecz mimo tego lista zmian jest spora. Bashiok przedstawia nam to co zostanie wprowadzone oficjalnie do gry, po zakończeniu fazy beta testów.
 • Patch 1.13 wraca do fazy programowania
  Dodano: 13 stycznia 2010
  komentarzy: 23
  Blizzard wziął pod uwagę szereg sugestii, które pojawiły się na oficjalnym testowym forum. Zdecydowana większość graczy oceniła patch kiepsko, stwierdzając, że nie uwzględnia on większości próśb społeczności. Na jakie usprawnienia możemy w takim razie liczyć tym razem?
 • Kiedy reset laddera w Diablo II?
  Dodano: 19 grudnia 2009
  komentarzy: 17
  Patch 1.13 do Diablo II od jakiegoś czasu jest już testowany na serwerze PTR i wszyscy liczą na jak najszybsze wydanie ostatecznej wersji łatki oraz zresetowanie laddera. Kiedy to nastąpi? Cóż, nie mamy dla Was dobrych informacji - na nowy sezon ladderowy poczekamy co najmniej do Nowego Roku.
 • Patch 1.13 - rozpoczynamy testowanie!
  Dodano: 10 grudnia 2009
  komentarzy: 44
  Coś niesamowitego! Dokładnie w momencie kiedy opuściła nas nadzieja na zobaczenie łatki 1.13 do Diablo II w tym roku, Blizzard sprawił nam niemałą niespodziankę! Patch 1.13 oficjalnie wszedł w fazę publicznego testowania. Odkurzcie swoje płytki z Diabłem, ponieważ Pan Terroru powraca w chwale! Przed wami krótki poradnik do testowania łatki, a także najważniejsze informacje na temat zmian.
 • Laboratorium Alkora #7 – Drugie dno piekielnej kuźni
  Dodano: 28 listopada 2009
  komentarzy: 8
  Od kiedy ukończyłem Diablo 2 zastanawiałem się nad kilkoma wątkami fabuły. Jeden z nich wzbudził moje podejrzenie, mianowicie ten dotyczący kamieni dusz i piekielnej kuźni. Cała sprawa związana z przytoczonymi przeze mnie powyżej zdarzeniami ma swój początek w roku 897, kiedy archanioł Tyrael stworzył tajne bractwo Horadrimów. Historia związana z uwięzieniem dusz piekielnych braci w magicznych kamieniach i późniejsze ich zniszczenie budzi wiele wątpliwości.
 • Patch 1.13 - nie będzie powiększonej skrzyni
  Dodano: 20 listopada 2009
  komentarzy: 34
  Dla wszystkich oczekujących na łatkę 1.13 do Diablo II mamy względnie dobrą wiadomość. Blizzard oficjalnie zrezygnował z powiększonej skrzynki, która miała być jednym z nowych elementów wprowadzonych przez patch. Lepiej jednak wydać łatkę w najbliższej przyszłości, a nie przeciągać w nieskończoność jej wprowadzenie.
 • Blizzard przyznaje się do błędu przy patchu 1.13
  Dodano: 17 listopada 2009
  komentarzy: 23
  Lepiej późno niż wcale. Blizzard wreszcie przyznał się do tego, że ogłoszenie ewentualnego wprowadzenia patcha 1.13 do Diablo II już w kwietniu było błędem. Na tym etapie chyba nikt już i tak nie liczył na wprowadzenie łatki w najbliższej przyszłości. Przeciągające się w nieskończoność prace frustrowały fanów Diablo II przez długie miesiące. Nie oznacza to bynajmniej, że zbliżamy się do premiery łatki.
 • Laboratorium Alkora #4 – Barbarianizm
  Dodano: 24 października 2009
  komentarzy: 18
  W kulturze antycznej mianem barbarzyńcy określano każdego człowieka nie znającego kultury europejskiej, każdego, kto pochodził z nieznanej cywilizacji. Twierdzono, że to ludzie prymitywni i niecywilizowani. Często bano się ich, traktowano jako dzikich i okrutnych pogan. Przez wieki utożsamiano barbarzyńców z niewolnikami. Faktem jednak jest, że jego przedstawiciele charakteryzują się siłą fizyczną, wytrzymałością i sprytem potrzebnymi do radzenia sobie na pustkowiach, w górach i trudnym terenie.
 • Patch 1.13 do Diablo II - jeszcze trochę poczekamy
  Dodano: 14 października 2009
  komentarzy: 21
  Patch 1.13 jest chyba najbardziej wyczekiwaną łatką w historii Diablo II. Mimo, że zainteresowanie samą grą jest z pewnością mniejsze niż w złotych latach Diablo II, całkiem spora rzesza fanów ciągle jest wierna tej grze i oczekuje nowej aktualizacji. Niestety, Blizzard zdążył nas już przyzwyczaić do nieustannego przekładania terminów i nie inaczej jest tym razem.
 • Patch 1.13 do Diablo II - kolejne informacje
  Dodano: 2 października 2009
  komentarzy: 9
  Patch 1.13 do Diablo II zbliża się wielkimi (albo małymi) krokami. W nawiązaniu do ostatniej informacji o tym, że prace nad łatką niestety po raz kolejny się przedłużyły, mamy dla was kolejne wiadomości odnośnie nowej łatki. Mimo, że tworzymy stronę o Diablo 3, to zainteresowanie naszych czytelników grą Diablo II jest spore, dlatego też będziemy się starać na bieżąco informować was o wszelkich opóźnieniach prac nad patchem 1.13.
 • Patch 1.13 - problemy ze skrzynką
  Dodano: 1 października 2009
  komentarzy: 16
  Bashiok zaktualizował wczoraj temat na forum dotyczący łatki 1.13 do Diablo II. Niestety, nowe informacje nie są optymistyczne. Prace nad patchem zostały ponownie wstrzymane, tym razem z powodu problemów jakie powoduje zwiększony rozmiar skrzynki. Okazuje się, że serwery Battle.net mogą tego nie wytrzymać!
 • Cykl felietonów "Laboratorium Alkora" – prolog
  Dodano: 28 września 2009
  komentarzy: 22
  Na samym początku spróbuję Was – fanów diablo – wprowadzić za kulisy tworzenia cyklu felietonów. Warto zastanowić się nad przyczyną powstania laboratorium, jego nazwą oraz rolą jaką powinno pełnić. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać mało ciekawe, mimo to zaryzykuję stwierdzenie, że wszystkim Wam wyjdzie to na dobre. Tyle tytułem wstępu, teraz przejdźmy do konkretów.
 • Prace nad patchem 1.13 do Diablo II ruszyły (znowu)
  Dodano: 4 września 2009
  komentarzy: 11
  Dobra informacja dla wszystkich fanów Diablo II, a także tych, którzy w czasach ogólnej posuchy (start Bety do Starcraft 2 został odłożony, Diablo 3 nie wyjdzie jeszcze przez długi czas) chętni wróciliby do grania w popularnego Diabła II. O pracach nad patchem 1.13 pisaliśmy już wielokrotnie. Wydaje się, że tym razem jest duża szansa na to aby patch ukazał się "w najbliższej przyszłości".
 • Re-specjalizacja skilli planowana dla D2 v1.13
  Dodano: 14 sierpnia 2009
  komentarzy: 12
  Od kilku tygodni zauważam Wasze stałe zainteresowanie poprawką programową oznaczoną symbolem v1.13 do Diablo II. Od czasu do czasu w komentarzach do tego czy innego newsa, na łamach naszej sekcji Diablo 3, pojawia się pytanie co dzieję się z Patchem, czy wiemy coś nowego na jego temat etc, itd. Otóż okazuje się, że i owszem wiemy! Oczywiście wszystko to za sprawą nikogo innego, jak Community Managera - Bashiok'a. Zapraszam do przeczytania dalszej części wiadomości :)
 • Gdzie się podziali Nekromanci?
  Dodano: 26 lipca 2009
  komentarzy: 29
  Na oficjalnym forum firmy Blizzard Entertainment ponownie fajni serii Diablo powrócili do tematu Nekromantów. Dyskusja zapoczątkowana w Kwietniu nabiera coraz to większego rozpędu, jak widać przyszli gracze nadal ubolewają nad usunięciem Nekrusów z trzeciej części Diablo. Już w serii książkowej Nekromanci odgrywali bardzo ważną rolę, szeroko znany i lubiany Zayl występujący w Pajęczym Księżycu przeprowadzał nas przez swą mroczną opowieść.
 • Co ze zmianą broni w Diablo 3?
  Dodano: 22 lipca 2009
  komentarzy: 31
  Pamiętacie możliwość zmiany broni za pomocą klawisza W? Zapewne tak, ale możecie o tym już zapomnieć, ponieważ w trzeciej części Diablo tego już zapewne nie ujrzycie. Dzisiejszego dnia Bashiok wypowiedział się właśnie w tej kwestii. Czy w Diablo 2 LOD był to istotny element? Myślę że dodatkowe miejsca na broń lub tarczę służyło każdemu jako miejsce do przenoszenia przedmiotów i chyba mało kto używał tego w ferworze walki.
 • Patch 1.13 do Diablo II - fakty i mity
  Dodano: 1 lipca 2009
  komentarzy: 21
  Oczekiwanie na patcha 1.13 do Diablo II przeciągnęło się tak długo, że przekroczyło to już dopuszczalne granice. Prace nad łatką powoli zbliżają się do końca i być może niedługo będziemy świadkami pojawienia się patcha na serwerze testowym.
 • Co z kluczami i twarzami Aniołów w Diablo3?
  Dodano: 15 czerwca 2009
  komentarzy: 6
  Może i ostatnio nasz Community Manager społeczności Diablo III - Bashiok wypowiedział się w kilku bardziej konkretnych i wnoszących nową dozę informacji tematach. Tym niemniej jednak on chyba zwyczajnie nie był by sobą, gdyby nie zabrał również głosu w mniej poważnych sprawach. Zastanawialiście się może kiedyś czemu nigdy nie widzieliście twarzy Tyrael'a? Dzisiaj możecie poznać oficjalne stanowisko studia w tej sprawie - oj ma facet specyficzne poczucie humoru.
 • Co się dzieje z Patchem 1.13?
  Dodano: 14 czerwca 2009
  komentarzy: 14
  Długo oczekiwany Patch w wersji 1.13 o którym pisaliśmy już wiele razy jak na razie nie ujrzy światła dziennego. Początkowo zapowiadany na koniec kwietnia do tej pory nie został jeszcze wydany. Co jest tego powodem? Jak się okazuje opóźnienia spowodowane rzeczami o dużo większym priorytecie, nad którymi aktualnie skupia się zespół pracujący nad poprawką. Czyżby Blizzard odciągnął teamy pracujące nad grami na poczet nadchodzącego BlizzCon 2009? Na to wszystko wskazuje.
 • Kule życia i walki z bossami w Diablo 3!
  Dodano: 10 czerwca 2009
  komentarzy: 7
  Już od samego ogłoszenia trzeciej odsłony Diablo i ujawnienia nowego systemu leczenia postaci za pomocą tak zwanych Health Globes społeczność fanów zastanawiała się nad tym jak sobie poradzimy podczas większych walk z bossami. Wiemy już że kule życia wypadają losowo z pokonanych przeciwników, co się zatem stanie gdy boss nie będzie miał obstawy, a poziom zdrowia naszego bohatera zacznie drastycznie spadać?
 • Podsumowanie tygodnia 23/2009
  Dodano: 7 czerwca 2009
  komentarzy: 1
  Przyszła pora na podsumowanie minionego tygodnia z mrocznego Sanktuarium Diablo 3. Na szczęście fanów serii, wieści jakie pochodzą z oficjalnego forum Battle.Net warte są tytułowego podsumowania. Bashiok powoli wypowiada się w bardziej istotnych kwestiach związanych z oprawą graficzną jak i systemem run w nadchodzącej trzeciej odsłonie kultowej gry.
 • Co stanie się z Diablo 2 po wydaniu trzeciej części?
  Dodano: 27 maja 2009
  komentarzy: 13
  Pomimo faktu, że aktualnie największe siły personalne w Blizzard'zie skierowane są w kierunku prac nad World of WarCraft, StarCraft 2 i Diablo 3 oraz tajnymi projektami studia (w tym MMO w nowym świecie, który notabene ostatnio znowu dał o sobie znać) czy wstawkami filmowymi bądź zwykłym wsparciem klienta to firma nadal posiada grupę osób, które zajmują się pozycją Diablo II. Czemu właściwie o tym piszę? Szczegóły na ten temat znajdziecie w rozwinięciu wiadomości ;)
 • Podsumowanie tygodnia 21/2009
  Dodano: 24 maja 2009
  komentarzy: 5
  Ubiegły tydzień w sanktuarium Diablo 3 minął stosunkowo cicho i gdyby nie ujawnienie nowej bestii The Fallen Ones, to tak w zasadzie nie mielibyśmy o czym Wam napisać. Jak już opisywałem we wcześniejszych newsach, Bashiok – Community Manager wypowiadał się w mało istotnych kwestiach i szczerze powiedziawszy nie miał na co tak w zasadzie odpowiadać. Wróćmy jednak do tych bardziej istotnych dla fanów nowości jakie zaprezentowaliśmy w minionym już tygodniu..
 • Słowa runiczne w Diablo 3 oraz reset laddera...
  Dodano: 17 maja 2009
  komentarzy: 9
  Wczorajszego dnia Bashiok – postać szeroko znana wśród fanów nadchodzącego Diabełka trzeciego, dał odpowiedź na dwa pytania jakie zadane zostały na oficjalnym forum Battle.Net. Pierwsze z nich dotyczyło słów runicznych jakich rzekomo nie mieliśmy ujrzeć w Diablo 3. Bashiok nie potwierdził ich pojawienia się, gdyż gra nie jest jeszcze na tym etapie tworzenia, gdzie można mówić o tak ważnych rzeczach.
 • Levelowanie i płeć postaci w Diablo 3
  Dodano: 5 maja 2009
  komentarzy: 0
  Dociekliwi fani serii Diablo, zadają coraz to konkretniejsze pytania na oficjalnym forum Battle.net. Tym razem jeden z userów zastanawiał się nad tym, czy wybór płci postaci będzie miał wpływ na to jakich przedmiotów będziemy używać. Jak wiemy z poprzednich częściach gry, Blizzard przygotował z góry narzucone postaci, a my gracze nie mieliśmy żadnej możliwości na zmianę płci.
 • Patch - v1.13 do Diablo II: Informacje
  Dodano: 4 maja 2009
  komentarzy: 3
  Dobrze wszystkim znany Community Manager do spraw Diablo - Bashiok dostarczył niedawno na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego firmy bardzo istotnych wskazówek na temat tego, kiedy możemy spodziewać się nadchodzącej poprawki programowej do Diablo II oznaczonej symbolem 1.13. Brak jest konkretnej daty, ale wiadomym jest, iż gracze będą mieli możliwość przetestowania Patcha - v1.13 oraz przekazania swoich uwag, spostrzeżeń i ogólnej opinii.
 • Elementy fabularne w Diablo 3
  Dodano: 29 kwietnia 2009
  komentarzy: 7
  Powszechnie wiadomo, że Diablo to gra nastawiona na akcję i liczy się w niej przede wszystkim jak najszybsze uporanie się z hordą potworów, nieumarłych i wszystkich innych, którzy mieli pecha stanąć na naszej drodze. Ale Sanktuarium to także świat przepełniony historią, fantastyczną architekturą i wszystkim innym co buduje świadomość gracza o miejscu w jakim się znajduje.
 • Nowy patch do Diablo II już wkrótce!
  Dodano: 23 kwietnia 2009
  komentarzy: 12
  Od jakiegoś czasu fanów serii Diablo elektryzuje informacja, iż druga część gry doczeka się w najbliższym czasie uaktualnienia. Będzie to pierwszy poważniejszy patch od ponad trzech lat - nie licząc udostępnionej w zeszłym roku łatki 1.12, która w zasadzie nie wniosła wiele do samej rozgrywki, a umożliwiła jedynie grę bez płyty w napędzie. Czego możemy się spodziewać tym razem?