Barbarzyńca - historia postaci

Podczas mojej podróży skatalogowałem wielu mieszkańców, cywilizacji oraz fauny naszego świata. Podróżowałem wzdłuż i wszerz ale nigdy przedtem nie byłem tak oniemiały ze zdumienia jak wtedy, kiedy stałem na szańcach starożytnej fortecy Bastion's Keep. Przybyłem tam, aby na własne oczy ujrzeć barbarzyńców, tych niemalże legendarnych, ogromnych, nieugiętych, władających bronią dwuręczną walczących z niewyobrażalną furią mieszkańców świętej Góry Arreat.

Niestety, zamiast tego stanąłem i moim oczom ukazała się góra która została rozdarta na kawałki przez jakieś niewyobrażalnej wielkości moce. Ten widok, muszę przyznać, jest niepojęty. Tym niemniej jednak obrazu tego nie można było zaprzeczyć.

Co tak naprawdę się tutaj wydarzyło? Gdzie są Ci majestatyczni wojownicy z dawnych wieków?

Pomimo tego, iż niegdyś błędnie postrzegano ich jako prostych, żądnych krwi najeźdźców, długa i szlachetna historia tych dumnych ludzi jest obecnie odbierana w prawidłowy sposób. W niej leży także ogromna tragedia, ci którzy znają szlachetność barbarzyńców, pamiętają również to co nazywają swoją „czujnością”, cecha, która leży u samych podstaw ich kultury.

Barbarzyńcy uwzględnili ją podczas składania przysięgi o ochronie Góry Arreat i tajemniczego obiektu znajdującego się w jej wnętrzu. Wierzyli, że jeśli zawiodą w wypełnieniu swego obowiązku i powinności względem wspaniałej góry, lub nie zostaną odpowiednio pogrzebani w jej zboczach, nie dostąpią zaszczytu prawdziwej śmierci wojownika, zaś ich dusze będą wędrować przez lądy bez honoru po wieczność.

Jeśli przy życiu pozostali jacykolwiek barbarzyńcy, muszą być bez wątpienia pozbawieni wszelkiej nadziei. Być może jest to właśnie geneza pogłosek o monstrualnych istotach przypominających z wyglądu barbarzyńców w ich wielkości i dzikości, ale w rzeczywistości są to nic więcej, jak nierozumne, nieludzkie bestie. Czy zniszczenie nie tylko ich domu, ale także ich wierzeń naprawdę mogło sprowadzić tą majestatyczną rasę na tak niski poziom?

  

O Autorze

Abd al-Hazir jest sławnym dżentelmenem, historykiem i uczonym. Ostatnimi czasy podjął się bezprecedensowego zadania przeprowadzenia dochodzenia i badań oraz zebrania informacji o unikalnych lokacjach i mieszkańcach naszego świata.

Autor: Dominik "BeLial" Misiak, Piotr "Phoenix" Siejczuk
Data publikacji : 07.07.2008
Data modyfikacji : 10.05.2012
Liczba wyświetleń tekstu: 112010